Вода та наше здоров'я

Вода — джерело здоров'я і довговічності. Саме тому її якості необхідно приділяти особливу увагу. Таким чином, стає цілком зрозуміло, чому водоочищення води і пом'якшення води в котеджі стали в наші дні одними з найбільш потрібних процесів. Досить часто системи очищення води встановлюються на виробництві. У цьому випадку вони включають в себе спеціальні фільтри для води.

Про проблеми з водою

Без води неможливе життя на землі!    

Хоча, завдяки кругообігу води в природі, загальний її обсяг на планеті залишається незмінним, кількість джерел чистої, придатної для використання води, постійно зменшується. Ми забруднюємо джерела води швидше, ніж природа здатна їх очистити. Тому, у воді, яка потрапляє в наші оселі, часто присутні забруднення, які негативно впливають на наше повсякденне життя.

Механічні забруднення – іржа, пісок, мул та інші зважені речовини – призводять до забивання форсунок сантехніки, появі відкладень на поверхні труб, засмічення і прискореного абразивного зносу клапанів, стиків, прокладок. Наявність у воді іржі викликає неприємні і неохайні брудні плями і патьоки на сантехніці і кухонному обладнанні. 

 

Хлор – широко використовується водоканалами для дезінфекції води. Але не можна забувати про вкрай шкідливий вплив хлору та його сполук на організм людини. Цей елемент часто називають повільним убивцею. Неприємний запах і смак води – лише незначні неприємності, за які він відповідальний. Хлор викликає запалення слизових оболонок, подразнення шкіри та органів дихання, має канцерогенні і мутагенні властивості і збільшує ризик виникнення деяких аномалій внутрішньоутробного розвитку.

 

Жорсткість води обумовлена ​​наявністю у воді солей кальцію і магнію, які при нагріванні викликають утворення накипу і твердих нальотів на поверхнях побутового та сантехнічного обладнання та труб. Використання жорсткої води в побуті призводить до:

  1. Пошкодження і передчасного виходу з ладу побутової техніки – посудомийних і пральних машин, водогрійних пристроїв і труб;
  2. Збільшення витрат енергії при нагріванні води (на 20% і більше);
  3. Зниження якості прання та миття посуду – на поверхні попраних речей і вимитого посуду осідають сполуки кальцію і магнію з миючими засобами, посуд втрачає свій приємний вигляд, а тканини стають більш жорсткими і крихкими, білі тканини жовтіють, кольорові – тьмяніють, набувають неприємного запаху, втрачають свою міцність (на 50%);
  4. Збільшення кількості миючих засобів (на 25 - 60%). У жорсткій воді миючі засоби спочатку витрачаються на зв'язування солей жорсткості і починають давати піну тільки після того, як всі ці солі переведені в нерозчинний осад;
  5. Погіршення здоров'я – пересушування і подразнення шкіри і волосся – солі жорсткості утворюють нерозчинні сполуки з шампунем або милом, осідають на шкірі і волоссі і пошкоджують їх.

Залізо і марганець – типова проблема води, що надходить в будинок з артезіанських свердловин. Ознакою присутності цих мінералів у воді є бурий осад на сантехніці, посуді і білизна, металевий запах і присмак води. Застосування такої води в побуті призводить до швидкого виходу з ладу всього інженерного обладнання та втрати гарантій на котли, насоси, побутову техніку і т.п. Тривале споживання такої води людиною призводить до накопичення в печінці сполук заліза та її поступового руйнування. Марганець, в свою чергу, володіючи здатністю накопичуватися в організмі людини, додає до цього букету ураження нервової і кровоносної систем. Недарма його називають промисловою «отрутою» з украй токсичними властивостями. Тому видалення заліза і марганцю з води є однією з найактуальніших, найскладніших і найбільш поширених завдань водоочищення. 

      Побутові фільтри для дому та квартири       

Формула води проста  H2O, вона замерзає при 0°C і кипить при 100°C – це знають навіть дошкольнята, але значення води величезне: вода – це життя. Розвиток життя нерозривно пов'язане з гідросферою. Життя на нашій планеті зародилося у воді і лише потім вийшло на сушу. Вода оточує нас завжди і всюди, супроводжує протягом усього життя. У всіх живих організмах кількість води коливається від 60 до 99%. Організм же людини на 65-70% складається з води. Без їжі людина може прожити 2-3 місяці, а без води гине через тиждень.

Вода та наше здоров'я.

Тіло людини на 70%, його кров – на 90%, м'язи – на 75% складаються з води. Навіть у кістках знаходиться 25% води. У добу нашому організму для нормальної роботи потрібно від 2 до 6 л води. З водою в організм людини надходять мінеральні речовини, вода забезпечує протікання біохімічних процесів, терморегуляцію організма, переносить поживні речовини, виводить продукти обміну і токсичні речовини. Тобто, наше самопочуття і працездатність безпосередньо залежать від якості споживаної води, згадка про яке сьогодні може викликати лише сумну посмішку. Вода сприятлива для розвитку життя, отже, в ній практично завжди присутні мікроорганізми, деякі з яких можуть викликати у людини такі захворювання, як дизентерія, холера, легіонельоз (хвороба легіонерів), вірусні інфекції, паразитарні захворювання і т.п. У воді добре розчиняються багато природних мінералів, а також речовини антропогенного походження, які негативно впливають на наш організм, викликаючи ураження внутрішніх органів і систем органів, знижують імунітет, мають канцерогенну і мутагенну дії. Нижче наведена таблиця, в якій вказані основні види забруднень та їх вплив на організм людини:

Види забруднень

Викликані захворювання

 Важкі метали: (свинець, ртуть,   кадмій, цинк, нікель, хром і т.д)

 Атеросклероз, поліневрит, гіпертонія, ураження органів кровотворення (кістковий мозок), втрата гостроти зору і слуху, мутагенну і канцерогенну дію, зниження імунітету.

 Мікроелементи (кальцій, фтор, йод, миш'як і т.д)

 Патологія видільної системи, серцево-судинна патологія, захворювання шлунково-кишкового тракту, рак легенів і шкіри, злоякісні новоутворення.

 Неорганічні речовини: (азот, фосфор)

 Викликають зростання у водопровідних комунікаціях і артезіанських свердловинах синьо-зелених водоростей, що погано піддаються фільтрації і виробляють токсини, які потрапивши в організм людини погіршують його імунітет.

 

 Каналізаційні стоки: 
 
1. Різні токсичні речовини 
 
2. Хвороботворні мікроби

 Гастроентерит, гепатит, міокардит, менінгіт, поліоміеліт, дизентерія, холера, паразитарні захворювання, приховані форми (більше 80% кишкових розладів етіологічно не розшифровані).

 

 Хлорорганіка, неорганічні отруйні речовини: 
 
фтор, хлор (і його сполуки), бром, хлороформ, діоксини

 Нефрити, гепатити, висока мертвонароджуваність, токсикози вагітності та вроджені аномалії плоду, мутагенні ефекти, ослаблення імунної системи, ураження дітородних функцій чоловіків і жінок, онкологічні захворювання внутрішніх органів.

 Синтетичні органічні речовини, нафтопродукти

 Онкологічні захворювання шлунково-кишкового тракту та молочної залози, ураження внутрішніх органів, отруєння.

 Синтетичні добрива та отрутохімікати: (гербіциди, пестициди, нітрати, нітрити)

 Призводить до заростання водойм, зменшення кисню у воді, що призводить до масової загибелі риби і зараження води хвороботворної міклофлору.

Чи можна використовувати водопровідну воду? 

Вода повинна мати оптимальний хімічний склад і бути безпечною для здоров'я людини, якщо вода з Вашого водопроводу відповідає цим аксіомам, Вам крупно повезло. На жаль, в більшості випадків це далеко не так: вода, яку ми вживаємо для господарсько - побутових потреб не відповідає не те що "жорстким" вимогам ВООЗ та ЄС, а й нашим більш "м'яким" ГОСТам: рівень хімічного, бактеріологічного, радіаційного заражень набагато перевищують допустимі норми. Цілком зрозуміло, що використовувати таку воду для господарсько-побутових цілей - злочин як стосовно до свого здоров'я, так і по відношенню до здоров'я своїх близьких. Така вода вимагає мноступенчатой ​​очищення. На жаль, ті способи очищення, які зараз застосовуються на водоочисних станціях, дещо застаріли. Існує ряд причин, по яких вода, що надходить до нас з вами не завжди відповідають пропонованим вимогам: 

Велика частина споживачів вважає встановлені нормативи якості води недостатніми, вони бажали б використовувати воду більш високої якості, наслідком чого і стало повальне захоплення мінеральною водою і бутильованої водою вітчизняного виробництва. Проте використання бутильованої води при наявності централізованого водопостачання не завжди доцільно з таких причин: 

Одним з основних способів підвищення якості води централізованих систем водопостачання є доочищення її в побутових фільтр.

Як вибрати катридж? 

Види забруднень і картриджі, використовувані для їх усунення.

 

Поганий смак/ запах води

Мутна вода

Жорстка вода

Іржаві патьоки на ванні і раковині

Важкі метали, пестициди і гербіциди

Бактерії, водорості, хвороботворні мікроорганізми

Причина:

Хлор

Іржа, пісок, мул, бруд

Кальцій і магній

Оксид заліза, розчинене залізо

Промислові та сільсько-господарські забруднювачі

Фотосинтез, промислові/побутові відходи

FCCELP

 

V

 

 

 

 

FCPP

 

V

 

 

 

 

FCPS

 

V

 

 

 

 

FCHOT1

 

V

 

 

 

 

FCHOT2

 

V

 

 

 

 

FCHOT3

 

V

 

 

 

 

FCCER

V

V

 

 

 

V

FCCERB

V

V

 

 

 

V

FCCB

V

V

 

 

V

 

FCCA

V

V

 

 

V

 

FCCBKDF

V

V

 

 

V

V

FCCBL

V

V

 

 

V

 

FCCBHD

V

V

 

 

V

V

FCCFE

 

 

 

V

 

 

FCCST

 

 

V

 

 

 

FCSTO

V

V

 

 

V

 

Картриджі, використовувані в фільтрах, ділимо на чотири групи: 

Механічні (седиментаційні) - служать для попереднього очищення води від піску, іржі та мулу.

Вугільні  з активованого вугілля, приготованого з шкаралупи кокосових горіхів, затримують забруднення органічного походження, знезаражують воду і поглинають неприємні запахи.

Спеціальні: 

Антибактеріальні – усувають до 99% бактерій, цист і мікроорганізмів.

До механічних відносяться картриджі:

- для холодної води-

Серія FCPP. З поліпропіленової мотузки. Коли вичерпується ресурс, FCPP починають пропускати забруднення, однак не настає падіння тиску. Поліпропіленова мотузка втрачає адсорбційні властивості, брудна вода вимитими пазами вільно протікає у всередину картриджа, вимиваючи скупчилися на його поверхні забруднення в очищається воду. 

Серія FCPN. Високоефективні картриджі з зітканого нейлонового шнура. 

Серія FCPS. З поліпропіленового волокна. При вичерпанні ресурсу засмічуються і перестають пропускати воду. Це призводить до різкого падіння тиску - сигнал до того, що треба замінити картридж. 

Серія FCCEL і FCCELP. З гофрування поліпропілену або целюлози. Їх головною перевагою є можливість багаторазової регенерації.

- для гарячої води-

FCHOT1  картридж виготовлений з просочених спеціальним складом бавовняних волокон, стійких до впливу високих температур і великій кількості різних хімічних сполук. 

FCHOT2  картридж з поліпропілену, виготовлений за пневмотерміческому методу. Складається з просочених спеціальним розчином целюлозних волокон, стійких до впливу високих температур (до 93oC) і великій кількості різних хімічних сполук, даний фільтр ефективно затримує механічні забруднення, що містяться в гарячій воді. 

Серія FCHOT3  виготовлена ​​з целюлози просоченої поліестером. Завдяки спеціальному методу імпрегнації, даний картридж особливо стійкий до впливу високих температур. Основною перевагою даного типу фільтрів є можливість його промивання під проточною водою, і подальшого використання. Затримує забруднення механічного типу, опади, прибирає мутність води. 

Серія FCPN-HT  універсальні картриджі, стійкі до впливу високих температур (до 93oC) та багатьох хімікатів. Картриджі виготовлені з нейлонового шнура. Спеціальний дизайн картриджів дозволяє затримувати більшу кількість забруднюючих речовин. Мають тривалий термін служби. Можна використовувати з звичайними корпусами на гарячу воду і з корпусами з нержавіючої сталі. Чудово фільтрують воду та інші рідини.

До вугільних відносяться: 

Серія FCCA  фільтруючі елементи цієї серії містять гранульований активоване вугілля (GAC), розроблений як для видалення хлору, так і для видалення неприємного запаху і смаку води. У картридж вбудований пост-фільтр, який видаляє частинки вугілля та інші осадові включення. Такі картриджі використовуються як доповнення до багатоступеневим системам очищення води, але так само можуть бути використані в одиночних фільтрах або кухонних фільтрах. 

Серія FCCB  екологічні картриджі. Гранульований активоване вугілля підвищеної щільності, виготовлений з шкаралупи кокосового горіха, ефективно адсорбує своїй пористій поверхнею хлор та інші леткі органічні сполуки з води. Ефективно адсорбує (96-98%) високо і низькомолекулярні органічні сполуки, чистий хлор, неприємний смак і запах. 

Конструкція картриджа оберігає від міграції його вмісту. 

Серія FCCBHD  у цій серії використовується високоякісний гранульований вугілля, який має покращені адсорбційні якості, завдяки вдосконаленому процесу його виготовлення. Картриджі ефективно видаляють 96-98% хлору і органічних речовин. Часто використовуються в медичних лабораторіях або в комплексних системах водопідготовки. 

Серія FCCBKDF – комбінація активованого вугілля з елементом KDF робить цей картридж універсальним і унікальним. Активоване вугілля видаляє хлор і органічні забруднення, а KDF55 видаляє важкі метали, перешкоджає розвитку і розмноженню бактерій і мікроорганізмів. Щоб уникнути засмічення картриджа механічними частинками, такими як мул і іржа, настійно рекомендуємо встановлювати попередні механічні фільтри (серії FCPS або FCPP). 

Серія FCCBL  картридж з вугільного блоку. Виготовлений з активованого вугілля підвищеної щільності, що забезпечує чудову фільтрацію в 5 мікрон. Особливо рекомендований для видалення складних хлорвмісних сполук. Покращує смак і запах води, також видаляє органічні сполуки, пестициди та інші хімікати. Особливо рекомендовані для використання в системах зворотного осмосу.